Dzisiaj jest: 2.12.2023, imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

Dodano: 6 miesięcy temu

19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie odbyło się niezwykle ważne wydarzenie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci każdego dziecka w naszym oddziale przedszkolnym. Po wielu próbach i przygotowaniach dzieci z grupy Biedronek i Żabek mogły przystąpić do Pasowania na Przedszkolaka. Ta uroczystość, to wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz imprez przedszkolnych, zawsze bardzo wyczekiwane przez przedszkolaków i ich rodziców.

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka
Tego dnia, od samego rana, trwały ostatnie, gorączkowe przygotowania. Wyczuwało się wyraźnie nastrój pełen tremy związany z pytaniem: „ Czy wszystko się uda?”. Panowało pełne napięcia oczekiwanie na ten pierwszy, jakże ważny występ! Z tymi wszystkimi emocjami nasze przedszkolaki doskonale sobie poradziły! Dzieci, a właściwie mali artyści, pięknie recytowały wiersze, wspólnie śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim oraz tańczyły, bawiąc się przy muzyce kolorowymi chusteczkami. Program został przyjęty rzęsistymi brawami! Dumni rodzice patrzyli na swoje pociechy z ogromną czułością i wzruszeniem, bowiem nasze maluchy swoim publicznym występem udowodniły, że zasłużyły na miano Przedszkolaka. Nadszedł wreszcie czas na najważniejszy moment dnia! Aby przyjąć dzieci do grona społeczności przedszkolnej pani dyrektor Marzena Stępień wielkim ołówkiem pasowała każdego Przedszkolaka. Odbywało się to w obecności rodziców, którzy wspierali swoje pociechy trzymając je za ręce. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Pani Dyrektor na pamiątkę wręczyła Przedszkolakom ogromny wór kolorowych piłek i paczkę z instrumentami muzycznym, za które dzieci głośno podziękowały!. Po części oficjalnej na wszystkich czekała słodka niespodzianka, przygotowana przez kilkoro rodziców. Każdy maluch otrzymał również prezent od rodzica na pamiątkę tego ważnego wydarzenia. Wdzięczne Przedszkolaki na zakończenie uroczystości zaśpiewały piosenkę „ Kocham Cię ti amo” dedykując ją wszystkim mamusiom z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości pasowania, a naszym Przedszkolakom gratulujemy, życząc radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy podczas pobytu w naszym przedszkolu! Sylwia Wieczorek Jadwiga Żemła
3
4

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.