Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Maria Habrych i Kacper Sobieralski z brązowymi medalami Mistrzostw Województwa Młodzików

Dodano: 8 miesięcy temu

Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci „Mokasyna” podczas Mistrzostw Województwa Młodzików które odbyły się w Goleniowie. Pierwszy z nich w biegu na 300 metrów przez płotki zdobył Kacper Sobieralski.

Kacper pobiegł w czasie nowego rekordu „życiowego” - 46,26 s. Drugi medal wywalczyła Maria Habrych w konkursie skoku w dal w którym to po raz pierwszy w karierze skoczyła ponad 5 metrów (5.03). Marysia bardzo dobrze spisała się także w kolejnych swoich startach w których także ustanowiła „życiowki” - 13,31 w biegu na 80 metrów przez płotki i 53,87 w biegu na 300 metrów przez płotki. Tuż za podium mistrzostw, w biegu na 300 metrów przez płotki, z nowym rekordem „życiowym” (52,54) uplasowała się Lena Zajewska. „Życiówkę” Lena ustanowiła także na niskich płotkach -13,76. Pozostałe nasze młodziczki startujące w biegach płotkarskich także ustanowiły swoje Personal Best - Anastasiia Kormysh (14,49 i 56,52), Magdalena Krawczyk (15,81 i 54,10) i startująca poza konkursowo trzynastoletnia Nela Manturewicz (14,32). Także pozostali młodzicy: Marcelina Paszkot, Kacper Paradowski, Krzysztof Szredzinski (41,60 w biegu na 300 metrów) zanotowali na swoim koncie udane starty. Dobry wynik - 53,81 uzyskała nasza sztafeta 4 x 100 metrów (Anastasiia Kormysh, Magdalena Krawczyk, Lena Znajewska, Maria Habrych).
W przeprowadzanym jednocześnie mitingu dla pozostałych kategorii swoje rekordy ustanawiali także Piotr Świtoń, Paulina Zdzięborska, Natasza Kożuszek, Julita Drozdowska, Nela Manturewicz, Kinga Krawczyk i Stanisław Kupczyk.