Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Martyna Konieczko srebrną medalistką Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS

Dodano: rok temu

Martyna Konieczko srebrną medalistką Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.Kacper Sobieralski piętnasty w Mistrzostwach Polski Młodzików. Rekordy także w Gdańsku.

Martyna Konieczko została Wicemistrzynią Polski Zrzeszenia LZS w skoku wzwyż juniorek. W rozgrywanych w Pile mistrzostwach skoczyła ona 165 cm (rekord życiowy) co dało jej srebrny medal. Martyna startowała ponadto w biegu na 100 metrów przez płotki i w eliminacjach także ustanowiła życiówkę - 15.41. W finale zajęła ósme miejsce. W tych samych konkurencjach startowała Paulina Zdzięborska, która wynikiem 160 cm wywalczyła siódmą lokatę wśród skoczkiń wzwyż i siódmą lokatę z najlepszym czasem sezonu – 15,59 w biegu płotkarskim. W Pile startowali również nasi panowie. Piotr Świtoń zajął szóste miejsce w finale biegu na 110 metrów przez płotki niezłym czasem – 16,19 a Oleksandr Chernyshow nie awansował wprawdzie do finału ale ustanowił swój nowy rekord życiowy - 17,81.
W tym samym czasie w Kielcach w Mistrzostwach Polski Młodzików w wieloboju startował Kacper Sobieralski. Debiutujący w imprezie rangi mistrzostw kraju młody zawodnik „Mokasyna” wywalczył w nich 15 miejsce z nowym rekordem życiowym – 2425 pkt. Kacper ustanowił ponadto rekordy w biegu płotkarskim i biegu na 1000 metrów. Start naszego młodego zawodnika z pewnością należy uznać za udany. Gratulujemy.
W Gdańsku w Memoriale Józefa Żylewicza znakomity wynik w biegu na 100 metrów przez płotki – 14,95 uzyskała Joanna Bujarowicz. Czas poniżej 15 sekund już robi wrażenie. Ponadto Aśka poprawiła swoje osiągnięcie w pchnięciu kulą. Także dwie życiówki – w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. uzyskał Kacper Hała.