Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Piotr Świtoń Mistrzem Województwa w dziesięcioboju

Dodano: rok temu

Grad rekordów życiowych i osiem medali w NCDC Cup, Piotr Świtoń został w Szczecinie Mistrzem Województwa juniorów młodszych w dziesięcioboju. Podczas dwudniowych zmagań, zawodnik „Mokasyna” Płoty ustanowił rekordy życiowe w pchnięciu kulą, biegu płotkarskim, skoku o tyczce i biegu na 1500 metrów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje czas 16,08 s. w biegu na 110 metrów przez płotki oraz 280 cm w skoku o tyczce.

W drodze do tytułu Piotrek uzyskał 4856 punktów wielobojowych czyli o 107 punktów więcej niż dotychczas). Piąte miejsce w mistrzostwach wywalczył drugi z zawodników płotowskiego klubu - Oleksandr Chernyshov. Sasza uzyskał 3293 punktów (blisko 180 lepiej niż dotychczas) i ustanowił pięć rekordów życiowych – tutaj szczególne wrażenie robi 230 cm w skoku o tyczce (to już – pomimo braku zeskoku i tyczek - trzeci zawodnik klubu skaczący o tyczce). W mistrzostwach kontrolnie wystartowały także Martyna Konieczko i Paulina Zdzięborska. Obie nieźle skoczyły wzwyż - po 162 cm .a Paulina poprawiła swoje najlepsze wyniki w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem.
W tym samym czasie młodsi zawodnicy rywalizowali w Mitingu NCDC Cup. W swoich kategoriach wywalczyli osiem miejsc na podium i ustanowili blisko trzydzieści rekordów życiowych. Dwukrotnie na pierwszym miejscu podium stawała Maja Tomala, która zwyciężyła w rzucie piłeczką palantową – 33 metry i biegu na 300 metrów – 51,34. Także dwa razy na podium stawali Anna Pasik i Kacper Sobieralski. Anka zajęła drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową – 38 metrów i trzecie w skoku wzwyż – 136 cm. a Kacper z drugie miejsce z czasem17,04 w biegu płotkarskim i trzecie miejsce ze znakomitym wynikiem – 170 cm w skoku wzwyż. Ponadto pierwsze miejsce w rzucie piłeczką palantową zajął Mikołaj Piórkowski – 31metrów, natomiast Kalina Piórkowska wywalczył trzecie miejsce w biegu na 600metrów. Znakomicie spisała się również pozostała część ekipy: Zuzanna Pawlak ,Helena Pawlak, Małgorzata Krawczyk, Elżbieta Chernyshov, Amelia Bednarek, Klaudia Rakocy, Natasza Kożuszek, Nela Manturewicz, Maja Sobieralska, Kinga Krawczyk, Zuzanna Owsianna, Zuzanna Baszak, Stanisław Kupczyk i Salesa Ilgiewicz.