Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Zawody wędkarskie koła "Amur" na zakończenie sezonu 2021

Dodano: 2 lata temu

W dniu 24 października na Zbiorniku Zaporowym „Rejowice” zarząd koła PZW nr. 38 „Amur” Płoty zorganizował ostatnie w tym sezonie zawody wędkarskie.

Do startu w „Otwartych Towarzyskich Zawodach Spinningowych z Łodzi” zgłosiło się 35 wędkarzy. Choć ostatnie prognozy pogody nie napawały optymizmem to zawody przeprowadzone zostały przy idealnej pogodzie do połowu drapieżników. Jednak szczupaki, okonie oraz inne zębacze w tym dniu miały chyba inne plany, ponieważ złowiono tylko jednego szczupaka i była to w tym dniu jedyna złowiona ryba zawodów . Szczęśliwym wygranym został Sławomir Zinkiewicz, który zgłosił komisji wagowej szczupaka- 73 cm i potwierdził fakt że jest jednym z czołowych zawodników KOŁA PZW AMUR PŁOTY.
Po zawodach uczestnicy spotkali się na „Przystani Kucery”, gdzie odbył się poczęstunek oraz rozdane zostały nagrody. Ponieważ pozostałych miejsc w zawodach nie można było sklasyfikować zarząd koła zdecydował, że przygotowane  nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników w postaci „szczęśliwego losu”.
Zakończyła się również „Klasyfikacja Pucharowa Sezonu 2021”, w której zwyciężył Sztuba Jan przed Zinkiewiczem Sławomirem i Wojciechem Bęsiem.